PODOFIX TEL UYGULAMASI

Batık tırnak; genellikle tırnağı çekme, batan kısmı kesme, batan kısmı materyaller kullanarak çıkartma gibi ağrılı, acılı yöntemlerle yapılır. Uygulanan bu sistemde ağrılı tedaviye son verilmiştir. Tırnağı çekmenin tırnak yatağını bozduğu ve rahatsızlığın tekrarlanma olasılığının yüksek olması nedeniyle bu yöntem daha garantilidir. Bu yöntemin amacı tırnak yatağını bozmadan, tırnağa acı vermeden düz bir şekilde uzamasını sağlamaktır.

Podofix cam elyafı kullanılarak yapılmış özel bir tel ve sistemle güçlendirilmiş, tırnak batığı çözümünde kullanılan malzemenin adıdır.Batık tırnaklarda cerrahi işleme gerek duyulmadan, oldukça kısa sürede iyileşme sağlayan son teknolojik yöntemdir. Üç kat preslenmiş cam elyafla güçlendirilmiş sentetikten imal ince, düz yay şeklinde yassı içinde özel şekil verilmiş tel bulunan bantlardır. Podofix, batık tırnağın üzerine yatay şekilde yapıştırılır. İçinde bulunan tel özel bir alet ile eğitimli ayak bakımı uzmanımız tarafından tırnağın kalkma durumuna göre gerdirilir.

Bu sayede oluşan itme güçleri tırnağın batan kısmını yan kenarlarında, battığı yerden, etinden kaldırarak tırnağın içe dönen kısmının tekrar düzleşmesini ve bu sayede acı veren kısmın iyileşmesini sağlar.

Kullanımı; İltihaplı, acı veren vakalarda dahi hemen uygulanabilir.Kısa sürede uygulanıp uzun süre dayanıklı olması neden ile podofix tırnak batması çözümünde %100 e yakın bir başarı sağlamaktadır. Burada önemli olan uygulayıcının eğitimi ve tecrübesidir.Ağrılarınızdan kurtulup tekrar sağlıklı bir şekilde yürümeye başlamak istiyorsanız merkezimize bekliyoruz…

×