3TO Spange® Tel Sistemi nasıl çalışır?

Üzerinde kanca şekline getirilmiş eğrilikleri bulunan iki ayrı tel, tırnağın kenar noktalarına uygun bir şekilde konumlandırılır. Aratel olarak isimlendirilen ayrı yapıdaki bir diğer ile bu iki kanca şeklinde teller sıkıştırılır. Temelinde bu şekilde uygulanan 3TO tel uygulaması düzenli aralıklarla kontrol edilir ve ilgili kişi tarafından planlanan aralıklarla aratel değişimi yapılarak uygulamanın devamlılığı sağlanır. Buna yönelik yine ilgili kişi tarafından kişiye tel uygulaması ve dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda da bilgilendirme yapılır. Uygulanan işlem ile tırnak üzerindeki batma tümüyle düzeltilebilir.

3TO Spange® Tel Sistemi‘nin avantajları

3TO Spange® Tel Uygulaması tırnak üzerinde geçici ya da kalıcı ağrı oluşturmayan bir işlemdir. İşlem esnasında sadece batığa ya da enfeksiyonel tabloya bağlı gelişen saniyelik ağrılar duyulabilir. Lâkin tel uygulamasıyla beraberinde hiçbir ağrı bulgusu gelişmezken aksine mevcutkişi üzerinde gelişen ağrıda da hızla iyileşme gözlenir. Uygulama sonrası birçok kişide rahatlama hissi oluşur ve uygulanan tel sisteminin günlük hayatta çorap, aykakkabı kullanımına da olumsuz bir etkisi yoktur. Kişi günlük aktivitelerini yerine getirebilir. Özellikle diyabet hastalarında ağır seyredebilen bu tarz tablolarda uygulama yapan kişinin yaklaşımlarıyla güvenli şekilde tırnak batması problemi ortadan kaldırılabilir.

3TO Spange® Tel Sistemi‘ni nerede bulabilirim?

3TO Spange® Tel Uygulaması nitelikli ve pratiğe sahip uzmanlar tarafından uygulanan, kontrol ve gözetimi ayak bakım uzmanları tarafından sağlanan iş ve işletme yerlerinde uygulanabilir.

×