KOCAELİ’NİN YÜKSELEN DEĞERİ
Mart 10, 2014
AYAK SAĞLIK SORUNLARINA SON!
Mart 12, 2014
Tümünü Göster

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir süre önce hizmete açılan Alman Ayak Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.

Alemdar Caddesi eski Konak Tıp Merkezi’nin bulunduğu binanın ilk katında 350 metrekarelik alanda hizmet veren Alman Ayak Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Doğan’a merkezin Genel Müdürü İbrahim Tetik, Genel Koordinatör İlkay Ergül karşıladı.

Genel Müdür İbrahim Tetik, merkez hakkında Doğan’ı bilgilendirerek, “Yaklaşık 10 yıl Almanya’da çeşitli kliniklerde uzman olarak çalışan arkadaşımız İlkay Ergül diyabetik ayak ve ayak ülserleri, batık tırnak ve mantar tırnak ve rehabilitasyonu konularında uzman olan İlkay Ergül merkezimizde sertifikalı uzmanlar da yetiştirecek. Merkezimizde nasır, tırnak mantarı, kalınlaşmış tırnak, medikal el ve ayak bakımı, diyabetik ayak bakımı ve diyabetik ayak yaraları, ayak masajı, kişiye özel tabanlık uygulamaları ile manikür ve pedikür gibi hizmetler verilecek.” dedi.

İzmit’te bu tür yerlerin açılmasının sevindirici olduğunu belirten Başkan Doğan ise, “Eskiden sağlık için ülkemizden yurt dışına gidilirdi. Hükümetimizin sağlık politikaların sayesinde artık yurt dışından ülkemize tedavi için geliyorlar. İzmit’te de son yıllarda sağlık alanında büyük yatırımlar yapılmaktadır.” diye konuştu.

Haberler.com’dan Alıntıdır