KOCAELİ TV’DE İBRAHİM TETİK KONUŞUYOR
Mart 8, 2014
KOCAELİ’NİN YÜKSELEN DEĞERİ
Mart 10, 2014
Tümünü Göster

Türkiye’de ilk podoloji(ayak sağlığı) programı Kocaeli Üniversitesi’nde başlatılırken, uzman podolog eşliğindeki bir merkez olan Alman Ayak Sağlığı Merkezi, de İzmit’te hizmete açıldı.

İzmit Alemdar Caddesi’nde eski Konak Tıp Merkezi’nin(Finansbank üstü) bulunduğu binanın ilk katında350 metrekarelik alanda açılan Alman Ayak Sağlığı Merkezi(ASMER), yine ilimizde ilk olarak sertifikalı uzmanlar yetiştirecek.

ALMANYA’DAN DİPLOMALI

Alman Ayak Sağlığı Merkezi Genel Müdürü İbrahim Tetik, birlikte görev yapacağı Genel Koordinatör Uzm. Podolog İlkay Ergül hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Uzm. Podolog Ergül’ün Alman Sağlık Meslek Eğitimleri Enstitüsü SGH Pedoloji Bölümü mezunu olduğunu söyleyen Tetik, “Yaklaşık 10 yıl Almanya’da çeşitli kliniklerde uzman olarak çalışan Uzm. Podolog İlkay Ergül aynı zamanda sertifikalı eğitimler de veriyor. Diyabetik ayak ve ayak ülserleri, batık tırnak ve mantar tırnak ve rehabilitasyonu konularında uzman olan İlkay Ergül merkezimizde sertifikalı uzmanlar da yetiştirilecek.”dedi.

RANDEVU SİSTEMİ

İki hafta içinde resmi açılışı yapılacak merkez, randevu sistemiyle çalışacak. Batık tırnaklarda tırnağı çekmeden tel sistemi ile tedavi yöntemi uyguladıklarını kaydeden İbrahim Tetik, bunun yanı sıra nasır, tırnak mantarı, kalınlaşmış tırnak, medikal el ve ayak bakımı, diyabetik ayak bakımı ve diyabetik ayak yaraları, ayak masajı, kişiye özel tabanlık uygulamaları ile manikür ve pedikür gibi hizmetler verildiğini söyledi. Alman Ayak Bakımı Merkezi’nde ayak bakım üniteleri, operasyon ve ayak masajı bölümü, diyabetik ayak yaraları için pansuman odası sterilizasyon ünitesi, bekleme salonu ve engelli tuvaleti bulunuyor. Merkezden (334 00 99) numaralı telefondan randevu alınabiliyor.